BETT 2013

BETT SHOW


Bu yıl Londra’da  gerçekleştirilen dünyanın en büyük ve görkemli geleneksel eğitim teknolojileri organizasyonu BETT SHOW (British Educational Training and Technology) geçen senekilerden çok farklı değildi. Aslında firmaların her yıl çok farklı bir ürün/hizmetle karşımıza çıkacağını düşünmüyorum tabi ama yine de biraz farklılık aranıyor.

Yine göze çarpanlar arasında akıllı tahta üreticileri, LMS üreten firmalar ve bilgisayar üretici firmalar yer alıyor. Bu sene dikkatimi çeken en önemli nokta VESTEL standıydı. Fatih projesi için kullandıkları akıllı tahtalar ve tahtalarda kullanılan yazılım sunuldu. Salona girer girmez ilk karşılaşılan stand olması da dikkat çekici olmuş. Yani her giren muhakkak başını döndürüp bakıyor. Ürün ile ilgili yorum yapmayacağım.

Çok fazla ziyaretçinin olması eğitim teknolojisine verilen önemi tekrardan kanıtlıyor. Türkiyeden ziyaretçi sayısı da her geçen yıl artmaya başladı.

Aslında benim için en önemli şey bu fuara okulların öğretmen ve öğrencileriyle gelmeleri. Gezinirken karşınızda öğretmenlerle beraber dolaşan öğrenciler çıkıyor ve çok meraklılar. Sonuçta eğitim teknolojlerii çalışmalarımız onlar için değil mi? Onların ilgi ve merakları bizim için çok önemli. Bu konuya önem veren okulların olması sevindirici. Umarım sadece Avrupayla sınırlı kalmaz.

Salon çok büyük. Bu yüzden 1 günde gezmek mümkün değil. Fuar 4 gün sürüyor ve her günü ayrı planlamak gerekiyor. Öncesinde bu planlamanın yapılması çok yararlı olacaktır.

Fuar sadece standlardan ibaret değil. Her firmanın kendine özel uygulamaları ve sunumları oluyor. İstediğinize katılabiliyorsunuz. Gerçekten çok yararlı bilgiler edinebiliyorsunuz. Birçok ürünü test edip fikir sahibi olabiliyorsunuz. Hatta oradan satın alım yapılırsa çok ciddi indirimler söz konusu.   Bir de üst kattaki salonlarda ayrı ayrı oturumlar ve paneller yapılıyor. Önceden kayıt olmak gerekiyor çünkü talep çok fazla ve belli kontenjanlar var. Bu oturumlarda çok çeşitli ülkelerden okul yöneticileri, eğitim teknolojileri uzmanları, öğretmenler ve öğrenciler oluyor. Güzel paylaşımlar oluyor ve farklı şeyler görebiliyorsunuz.

Sonuç itibariyle eğitim teknolojileri alanında çalışıyorsanız kaçırmamanız gereken BETT SHOW bitti. Sıradakine katılmak isteyenler 25 Ocak 2014’ü bekleyecekler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s